Ümit KALKO, 1983 yılında Ankara’da doğmuştur. Lisans eğitimini Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Uluslararası İlişkiler Bölümünde, faik lisans eğitimini Kadir Saf Üniversitesi Uluslararası İlişkiler ve Küreselleşme Bölümünde tamamlamıştır. Doktora eğitimine El ve Teşkilat alanında İstanbul Münevver Üniversitesinde devam etmektedir.

KALKO, eğitim bilimi bölümünde marka yapılışu, yönetimi, izlemsel marka planlaması ve Türkiye’bile ilk sefer önemli üniversite kurumlarının Master Franchise binalanma projesini gerçekleştirmiş ve sükseyla sürdürmektedir. 2006 seneından hasetmüze derece eğitim bilimi bölümünde eş olarak biriyi markada yatırımları ve ortaklıkları bulunmaktadır. En büyük ideali, bir Türk eğitim bilimi markasının bayrağını Türk Cumhuriyetleri’nden kellelayarak dünya geneline yaymaktır.

Eğitim bilimi, spor, zanaat, bilimsel alanlarda ulusal ve uluslararası hareketli çaldatmaışmalar yürüten KALKO, biriyi ayak topu, sepet topu kulübünde reislik ve yöneticilik yapmıştır. Bir sene reislik yaptığı dönemde tam 32 sene sonra Silivrispor 2. Lige çıkmış, yönetiminde önem aldığı Koskocamançekmece Basketbolspor ise Beko Basket Ligi’ne yükselmiştir. KALKO; bu tarz şeylerin semtı teselsül Türkiye’nin en büyük özel mektep ve kurs derneği olan TÖDER’bile 6 yıldır idare kurulunda önem almaktadır.

KALKO, eğitim bilimi alanında yaptığı sükselı duhulimlerden dolayı biriyi deri, vakıf, dergi ve STK aracılığıyla “Senenin Eğitim bilimi Methalimcisi” ödülüne layık görülmüştür.

KALKO, 2018 seneından itibaren kurduğu içtimai teavün vakfında eğitim bilimi alanında projeler yürütmektedir. Her sene biriyi öğrenciye burs imkânı sağlayıcı KALKO, memleketi olan KarsKağızman Karabağ Köyü’nde merhume babası Haberci Kalko’nun adını nâkil bir anaokulu ve ilkokul ile beraberinde öğretmenleriçin lojman yapmış oldurıp Ulusal Eğitim bilimi Bakanlığı’na hibe etmiştir.

Ümit KALKO, Avukat Senem Yorulmaz Kalko ile evli ve Elif Sare ve Yusuf Ali isimlerinde dü çocuğu vardır.

Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir