Kabala, bir malın evet da hizmetin cesim miktarlarda satın allıkınması veya satılması anlamına gelir. Kabala satış, ekseriyetle dağınık satışların bilakis, ürünleri cesim miktarlarda satın yer ve elan sonra bunları küçük miktarlarda satan medarımaişetletmelere evet da müşterilere kuruluşlır.

Toptancılık ise, üreticilerden veya ithalatçılardan ürünleri cesim miktarlarda satın yer ve bunları elan sonra perakendecilere veya son kullanıcılara satan bir iş modelidir. Toptancılar, ürünlerin cesim miktarlarda satın allıkınması sebebiyle, ürünlerin elan düşük vahit maliyeti ile satılabilmesine olanak sağlamlarlar. Toptancılar antrparantez, perakendecilerin stoklarını yönetmelerine yardımcı edinmek kucakin farklı ürünlerin bulunduğu birbunca kategoride ürün sunabilirler.

Kabala tecim, birbunca endüstride bulunabilir ve ekseriyetle ürünlerin maliyetini sıyırmak isteyen küçük ve cesim medarımaişetletmeler aracılığıyla kullanılır. Örneğin, bir marketin raflarındaki ürünlerin çoğu kabala satın alınır ve elan sonra müşterilere dağınık olarak satılır. Hatta, bir inşaat şirketi inşaat malzemelerini kabala satın alarak maliyetlerini düşürebilir ve projelerinde elan lüks kar elde edebilir.

Toptancılar, ekseriyetle ürünlerin nakliyesi, depolanması ve teslimatı ile ilgilenirler. Ürünlerin emin bir şekilde taşınması ve depolanması, hasar riskini en aza indirir ve müşterilerin sağlıklı ürünleri sağlıklı zamanda almasını sağlamlar. Toptancılar antrparantez, perakendecilerin ve son kullanıcıların ihtiyaçlarına tatminkâr farklı ürünler sunarak rakiplik avantajı sağlamlarlar.

Toptancılık, hem üreticiler hem bile perakendeciler kucakin birbunca avantaj sunar. Üreticiler, ürünlerinin satışını fazlalıkrabilirler ve cesim miktarlarda satış yaptıkları kucakin elan lüks gelir elde edebilirler. Perakendeciler ise, toptancılar sebebiyle ürünleri elan düşük fiyata satın alabilir ve elan düşük maliyetlerle satış yaparak elan lüks kar elde edebilirler.

Fakat, toptancılık iş modeli, bazı dezavantajlar da kucakerebilir. Örneğin, kabala satış açmak kucakin cesim miktarlarda ürün stoku sancımak gerekir, bu da hazır para rahatışını etkileyebilir ve medarımaişetletmeler kucakin riskli olabilir. Hatta, toptancıların müşterilerine ötümlü ürün hazırlık edebilmeleri ve rakiplikçi fiyatlar sunabilmeleri kucakin, hazırlık zinciri yönetiminde titiz olmaları ve hızlı karşılık tesviye kabiliyetlerinin olması önemlidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir